Пасічники Рахівщини та всього Закарпаття святкують Яблучний Спас.

19 серпня — свято Преображення Господнього, або Яблучний Спас, яке відзначається православними та греко-католиками. В цей день в церквах святять яблука, груші, мед, а пасічники України також святкують професійне свято — День Пасічника. Цього разу, представники пасічних громад різних районів області зібрались в Мукачеві, щоб відзначити свято серед однодумців, поздоровити колег-ветеранів Віктора Пилипенка з 80 – річчям та Василя Гайдара із 75- річчям, обмінятись думками про справи медові….

Святковий обід в ресторані “Фрегат” почали як годиться із спільної молитви о. Леоніда Дранка із пасічниками. На зустрічі було багато добрих заслужених слів про бджільництво та карпатських бджіл, які здобули світову славу.

Добрі якості карпатських бджіл відомі пасічникам давно. В своєму виступі В. Пилипенко зауважив, що про велику користь від роботи з карпатськими бджолами ще в 1825 році прогнозував Олександр Духнович — закарпатський греко-католицький священник, педагог, поет і культурний діяч. В товариській атмосфері за святковим столом було багато поздоровлень, цікавих виступів про бджільництво та пасічників, історії вивчення та дослідження карпатських бджіл від В. Пилипенка, В. Гайдара, В. Паппа, В. Кречковського, В. Дочинця, В. Волощука, С. Керека, І. Мерцина та всіх бажаючих виступити…

Ювілярів поздоровили та вручили оригінальні картини художника А. Ороса із Хустського району на яких автор відобразив життєвий шлях та багаторічну роботу заслужених вчених-пасічників В. Пилипенка та В. Гайдара з карпатськими бджолами від молодих років по даний час в різних регіонах Радянського Союзу від Карпат до Сибіру.

Хочеться добавити декілька слів, крім загальновизнаних про карпатські бджоли. По дорозі в Мукачево, а їхали ми з В. Дочинцем, говорили, що пасічники на Закарпатській низовині ще беруть мед із золотарника, густі зарослі якого із жовтими квітами, часто виднілись на полях біля дороги. Було жарко, температура + 36 +37 С, а карпатські бджоли працювали на квітах незважаючи на спеку і засуху. Присутні підтримали добру традицію збиратись, щоб порішати справи бджолярські.

Василь Волощук м.Рахів 20.08.2017р.
Фото: Василь Волощук

яблучний_спас_2017

яблучний_спас_2017_мукачево

яблучний_спас_2017 мукачево

яблучний спас 2017_мукачево

яблучний_спас_2017_мукачево_гайдар

яблучний_спас 2017_мукачево

яблучний_спас_2017_бджолярі

яблучний_спас_2017_закарпаття

яблучний_спас-2017_зустріч бджолярів_закарпття

яблучний_спас-2017_зустріч_бджолярів_закарпття

яблучний_спас-2017_мукачево

яблучний_спас 2017_зустріч_бджолярів_закарпття

яблучний_спас-2017_зустріч бджолярів_закарпття

золотарник_медоноси_карпат

За матеріалами http://apiscarpatica.com/

You may also like...

cross platform iptv player