Мешканці Рахівського району вийшли на пікетування райдержадміністрації та райради.
Мешканці Рахівського району вийшли на пікетування райдержадміністрації та райради.
До таких рішучих заходів терпеливих гуцулів-горян привів черговий експеримент в лісовій галузі. 77,8% території Рахівського району покрито лісом, доля майже всіх мешканців Рахівщини пов’язана із лісовим господарством. Черговий подарунок від влади прикритий модним словом «реформи» привів працівників лісового господарства, лісо переробників та простих мешканців до керівників Рахівського району. Населення району, помешкання яких опалюються дровами, вимушені за машину дров викласти 2-3 пенсії, а за що жити? Для того ,щоб купити 1 куб дошки -1-2 пенсії. Де взяти гроші горянам, коли із 31 тис. працездатного населення роботою забезпечено трохи більше 9 тис. осіб.
Реалізація проекту Кабінету Міністрів України привела б до монополізації та можливої передачі лісового господарства Рахівського району в приватні руки, внаслідок чого скоротилась би кількість робочих місць в лісовому господарстві та лісопереробній промисловості, виробництві сільгосппродукції, основних фінансових надходжень до бюджету району, дальшому зубожінню населення та скорочення мешканців через еміграцію, загостренню соціальної напруги.
На площі перед, Рахівською держадміністрацією зібралось кілька сотень протестувальників до яких вийшли голови Рахівської райради та держадміністрації В. Дан та П. Басараба, які проінформували присутніх про заходи зроблені на даному етапі, щоб вирішити конфлікт враховуючи інтереси населення району.
Присутні гостро засудили антинародну стратегію Кабміну, яка розроблялась таємно, кулуарно без думки фахівців, трудових колективів лісопереробної галузі та абсолютно не враховує інтересів членів територіальних громад району.
Позачергова сесія Рахівської райради 28 листопада була вимушена підтримати незадоволених таким антинародним «подарунком» від Кабміну. Із 42 депутатів на позачерговій сесії було присутніх 25, які одноголосно та при 1-му, що утримувався підтримали проекти звернень до Закарпатської облради та адміністрації, Кабміну, Верховної Ради України та інших високопосадовців з пропозиціями, щоб погасити соціальний конфлікт та не дати зруйнувати лісову галузь району. Мешканці Рахівського району сподіваються, що їх думка буде врахована. А поки горяни живуть надією. Як кажуть: Дай Боже, нашому теляті вовка зїсти.