Лісопереробникам м.Рахів для роботи потрібна сировина. Новини Рахова

Підприємці-лісопереробники м.Рахів вимагають чесності в розподілі лісу-кругляка. На території гірської Рахівщини працюють Рахівське, Велико-Бичківське, Ясінянське лісомисливські господарства та Карпатський біосферний заповідник, які крім державних земель незаконно захопили левову частину території малоземельної гірської Рахівщини.

Доля колишніх підприємств району загальнодержавна – вони не працюють, зруйновані і за копійки продані. Місцеві ініціативні мешканці займаються переробкою лісової сировини.

В даний бізнес дані підприємці вклали значні інвестиції – власні кошти, створили робочі місця для місцевого населення, платять різні податки в т.ч.і в місцевий бюджет, забезпечують місцеве населення продуктами лісопереробки, ремонтують дороги, надають різну допомогу на місцях, тощо, то вважають повинні мати сприятливі умови і підтримку для розвитку бізнесу, а не доведення їх до зупинки виробництва.

Зі слів місцевих підприємців, вони в цей складний час поставлені в нерівні умови роботи в розподілі лісосічного фонду(місцевої сировини) навіть із заїжджими колегами. Лісгоспи продають непропорційно лісову сировину куплену на аукціонах по лотах. Приїжджим підприємцям реалізовується більша частина лісової сировини не лотової, а купленої по прямих договорах. Часто лісгоспи зберігають в одному місці лотову та договірну лісосировину.

Приватні підприємці, що працюють в населених пунктах розташованих в зоні роботи Рахівського лісгоспу та Карпатського заповідника із 4 квітня цього року встановили громадський контроль на виїзді із Богданської долини в м. Рахів, біля автозаправних станцій. Місцеві підприємці налаштовані рішуче, створили громадське об`єднання і надіються на розумне вирішення проблеми – розуміння і підтримку керівництва районних адміністрації, ради, а де не вистачає повноважень керівництва області та керівництва обласного управління лісового господарства.

Рахівські лісопереробники готові до переговорів всіх зацікавлених сторін, надіються, що їх вимоги буде вирішено та враховано їх вклад в розвиток економіки району, тому, що непомірно високі ціни купленої на аукціонах лісової сировини приведуть їх підприємства до зупинки із-за нерентабельності виробництва, а місцеве населення залишиться без певної кількості робочих місць, лісової продукції і навіть можливості придбати паливні дрова для опалення і це в самому високогірному районі, де більше всього лісу на Україні.

You may also like...