Відкриття музею Павловича Юрія Рахів 2014

павлович_ю_ю_рахів_2014
павлович_ю_ю_рахів_2014

[testimonial name=”Юрій Павлович”]     Призабуласи говірка, звичай пропадає, Але дух св`ятий гуцульський в Карпатах витає![/testimonial]

14 листопада 2014 року на першому поверсі готелю “Європа” відкрито музей гуцульської різьби Юрія Павловича, в якому представлені роботи майстра в єдиному екземплярі.

павлович_ю_ю_рахів_2014

Павлович Юрій Юрійович Рахів 2014

Юрій Юрійович Павлович народився 10 травня 1942 року в с.Чинадієво, Мукачівського району Закарпатської області. Після закінчення середньої школи 1 рік працював столяром, служба в Радянській армії. Готувався поступити до Львівського інституту прикладного і декоративного мистецтва. Але поступив тільки після третьої спроби. Конкурси на мистецькі спеціальності були по 10 та більше абітурієнтів на одне місце.

В 1971 році Юрій Павлович закінчує інститут та отримує пропозицію працювати на престижній посаді головного інженера-архітектора м. Мукачево. Однак Павлович обирає свій шлях — іде працювати в с. Драчино на художньо-сувенірну фабрику.

Павлович_за_роботою

Працював також на Свалявщині і в Ужгороді, пізніше переїжджає в Косів, який став його головним університетом. У Косові крім виробничих завдань Павлович виконує різні творчі проекти, а з 70-х років розпочинає активну виставкову діяльність робіт.

Виставки, що активно проходять в Коломиї, Косові, Ужгороді, Києві отримують схвальні відгуки та викликають захоплення як фахівців прикладного мистецтва так і відвідувачів.

В 2005р. Юрію Павловичу присвоєно почесне звання “Заслужений майстер народної творчості України”.

З 2011 року Юрій Юрійович Павлович живе та творить у м.Рахів.

 

Митець дуже вимогливий до себе. Його твори — результат напруженої повсякденної праці, бо трудиться Юрій Павлович як довічний раб музи, який довів свою майстерність до віртуозності. Техніка виконання робіт — різьба, суха різьба, інкрустація бакунтом мосяжними цв`яшками, пацьорками, кісткою, перламутром.

Павлович_Шевченку_Рахів_музей_Павловича_2014

Павлович_Шевченку

 

 

 

 

 

 

З нагоди відкриття музею в приміщенні готелю “Європа” зібралось чимало рахівчан, поважних гостей, представників влади, органів місцевого самоврядування, журналістів.

Під звуки трембіти та гуцульську співанку урочисто гості пройшли до приміщення музею, осв`ячення якого провів о.Василь Носа.

відкриття_музею_Павловича_Рахів_2014

відкриття_музею_Павловича_Рахів_2014

Митця щиросердечно поздоровили та виступили: Аделя Григорук — член національної спілки журналістів України, національної спілки письменників України, Олександр Масляник, заслужений журналіст України — автори мистецького альбому “Юрій Павлович: сповідь душі”.

 

 

Григорук_А_Павлович_музей_Рахів_2014

Масляник_О_Павлович_музей

 

 

Вітали Юрія Павловича Кухта Василь Васильович – Член Національної спілки письменників України, художник і скульптор, уродженець Рахова Юрій Гав’юк.

кухта_в_вітає_павловича_на_відкритті_музею

 

 

 

 

 

 

В.о. голови РДА Віктор Медвідь, в.п.о. голови райради Михайло Фірка, мер м.Рахів Ярослав Думен, привітали митця, відзначили його вклад в розбудову Гуцульщини вручили подарунки.

Медвідь_В_вручення_Павлович_музей_Рахів_2014

Медвідь_В_вручення_Павлович

 

 

 

 

 

Павлович Юрій Юрійович, який до речі знаходиться в чудовій фізичній формі, щиро подякував присутнім, добрим словом згадавши про всіх, хто доклав зусиль на створення музею та відзначив відчуття радості, що його твори доступні широкому колу глядачів.

Pavlovuch_Rakhiv_2014_museum

Pavlovuch_Rakhiv_2014_museum

 

 

Потрібно ще чимало часу, щоб осягнути та зрозуміти який вклад в розвиток Рахівщини та Гуцульщини робить Юрій Павлович. Енциклопедичні знання, унікальність робіт (лише окремі екземпляри мають в особистих колекціях перші особи різних держав), історичне значення кожної деталі, вміння переплести це все в різьбу та художню обробку, важка праця поєднуються в одній людині, яка буде, сподіваємось, ще неодноразово тішити нас своїми творами.

 

різьба_павлович_рахів_2014_музей

павлович_rakhiv_2014_museum

 

 

 

 

 

 

 

 

www.rakhiv.net

 

You may also like...